Výsledky přijímacího řízení v Mateřské škole Resslova 974, Lovosice

Do mateřské školy jsou od 1. 9. 2019 přijaty děti, které mají následující registrační čísla:

36

42

54

76

Od 1. 1. 2020 jsou do mateřské školy přijaty děti s registračními čísly:

44

45

46

48

59

Děti s registračními čísly 66 a 51 mohou být přijaty od 1. 9. 2019 po dodání lékařského potvrzení o povinném očkování, a to nejpozději do 15. 6. 2019.

Informační schůzka pro rodiče přijatých dětí se koná ve čtvrtek 20. června 2019 od 15,00h. ve třídě, kde se konal zápis.

Je třeba doplnit dokumentaci pro přijaté děti: evidenční list, přihlášky ke stravování, souhlasy GDPR. Budete též seznámeni s postupným nástupem dětí mladších tří let a dalšími informacemi o průběhu vzdělávání, platbách atd.

V Lovosicích dne 28. 5. 2019

Bc. Zdena Mikynová

Vážení rodiče,
již se k vám určitě dostala informace, že město Lovosice bude pro své občany zřizovat Mobilní rozhlas pro lepší informovanost občanů. V odkazu uvedeném níže si můžete přečíst podrobnosti. Další informace naleznete též v v sekci Akce měsíce po kliknutí na nadpis Mobilní rozhlas. Tiskopisy k registraci jsou k dispozici v jednotlivých třídách, vyplněné můžete odevzdat zpět učitelkám. Děkujeme za pozornost.
Zdena Mikynová

Informace naleznete v tomto odkazu:

Aktuality jednotlivých tříd najdete v podsekcích tříd

Modrý koníček, Žlutý koníček, Červený koníček, Zelený koníček

Pomáháme zvířátkům v lese

Paní Zima nám v letošním roce poslala velkou nadílku sněhu na pole, louky a lesy, a proto zvířata v lese potřebovala pomoc. O lesní zvířata se starají především myslivci, kteří jim do krmelců chystají samé dobroty, ale pomohly jim i děti z naší školky.
Akce "Pomáháme zvířátkům v lese", kterou ve školce v lednu vyhlásila paní učitelka Ála, se setkala s velkým zájmem rodičů a dětí. Děti ukázaly, že jim život zvířat v lese není lhostejný. Do školky přinesly velké množství dobrot: jablíčka, mrkev, suchý chleba a rohlíky, semínka slunečnic, zrní, kaštany a žaludy. Všechny dobroty byly odevzdány myslivcům a odvezeny do krmelců na přikrmování zvěře.
Za ochotu a pomoc dostaly děti od myslivců sladkou odměnu.

Děkujeme všem dětem i rodičům, kteří se do akce zapojili.

Několik informací pro rodiče nově nastujících dětí

Uteklo to jako voda a děti půjdou poprvé do mateřské školy.
Děti půjdou do neznámého prostředí, poprvé budou alespoň chvilku bez maminky nebo tatínka. Někdo půjde statečně, někdo se slzičkami, které však brzy zmizí. V prvních dnech však není vhodné, aby dítě bylo ve školce celý den. O způsobu zvykání, který je u každého dítěte jiný, se domluvíte s paní učitelkou ve třídě.
V šatně si najdete svoji značku, pokud ji nenajdete, paní učitelka Vám ráda pomůže.
Všechny potřebné informace ohledně věcí, které dítě potřebuje do školky, najdete na nástěnkách v jednotlivých šatnách. Vaše dotazy zodpoví i paní učitelky, popř. můžete je zasílat e-mailem.
Na první den vezměte do školky pouze bačkůrky a věci na převlečení, pro případ .... (malé nehody).
Je nutné, aby dítě bylo ve školce bez plen a dodržovalo základní hygienu.
Rozdělení dětí do tříd najdete v aktualitách jednotlivých tříd.

Zřízení inkasa pro platbu stravného a úplaty

Vážení rodiče,
vzhledem k častým dotazům zde uvádím údaje pro zřízení inkasa ve prospěch účtu školy. Obědy a úplata se platí formou inkasa z Vašeho účtu vždy v následujícím měsíci po ukončeném měsíci docházky. Účtuje se skutečná částka, tzn. 420,- Kč úplaty, která je stálá, plus cena za stravné dle docházky dítěte.
Inkaso si zařiďte ve své bance ve prospěch účtu MŠ Resslova 974, Lovosice, vedeného u KB Lovosice, č.ú. 2016790237/0100. Minimální limit inkasa zadávejte 1200,- Kč. Potvrzení o zřízení inkasa se jménem dítěte odevzdejte vedoucí školní jídelny, paní Heřmanovské, popř. ředitelce školy Zdeně Mikynové nejpozději do poloviny měsíce září 2015. Týká se i dětí, které budou nastupovat později. Pro děti s odloženým nástupem můžete podat písemnou žádost o snížení úplaty na 210,- Kč měsíčně. Žádost se podává na předepsaném tiskopise přímo ředitelce školy. Pokud máte další dotazy, ptejte se.
Z. Mikynová

Co potřebují děti do mateřské školy

Vzhledem k častým dotazům, co vše potřebují děti do mateřské školy, je zde uveden seznam nejdůležitějších věcí. Další informace pro vás chystají paní učitelky do šaten jednotlivých tříd. Seznam dětí podle tříd je vyvěšen v oknech u vchodu do hlavní budovy MŠ.

Do mateřské školy děti potřebují:

• bačkory, které se dětem dobře obouvají (ne pantofle)
  • pyžamko, pokud budou v MŠ spát
  • tepláky na převlečení do školky a ven ( využíváme pro pobyt venku hlavně zahradu, kde si děti velmi často hrají na písku)
  • sukýnky pro dívky (není podmínkou, ale rády je nosí)
  • menší děti též náhradní oblečení: triko, spodní prádlo a punčocháče nebo ponožky
  • kartáček na zuby a zubní pastu
  • hřeben, dívky s dlouhými vlasy raději kartáč
  • hrneček na pitný režim během dne
  • 1 balík papírových kapesníků

Vše označené jménem dítěte, popř. jeho značkou.

Děkujeme za vstřícnost a těšíme se na spolupráci.
Zdena Mikynová

Imkaso nově přijatých dětí

Potvrzení o povolení k inkasu odvzdejte ve třídě nejpozději do 12. 9. 2019. Inkaso zřiďte ve své bance ve prospěch účtu školy: 2016790237/0100 s limitem 1200,- Kč. Již v září inkasujeme platbu úplaty za předškolní vzdělávání. Týká se i dětí, které budou nastupovat později. Děkujeme.

Schůzka rodičů

Schůzka rodičů se koná v úterý 24. 9. 2019 v jednotlivých třídách od 15,30 hod.