Login

Aktuality

Seznam dětí pro školní rok 2016/2017

 

Blínová Amálie

Černohorský Matyáš

Dlouhý Lukáš

Filipová Šárka

Fuksa Filip

Gürthová Tereza

Hlinka Anton

Hoffmanová Anna

Jelínek Richard

Klimešová Markéta

Kubů Ondřej

Martykánová Adéla

Mirvaldová Denisa

Müller Jakub

Müllerová Karolína

Němčanský Eliáš

Němčanský Ondřej

Pícha Jakub

Sotner Jakub

Souček Vojta

Stuchlá Anna

Tirpák Jiří

Uyen Nhi Tran

Vágner Jakub

Vachová Valérie

Wachová Alexandra

 

Sportovní hry v hale házené

Sportovní hry v hale házenéV úterý 6. 10. byly děti ze třídy Modrého koníka v házenkářské hale. Některé poprvé, některé tam již chodily v loňském roce. V rámci spolupráce s házenkářským klubem budou děti do haly chodit pravidelně každých 14 dní, vždy v úterý.
Děti mají v hale velký prostor pro pohyb a také možnost vyzkoušet si disciplíny, které většinou již ze školky znají, na delší vzdálenost. Několik fotografií z prvního "treninku" najdete ve fotogalerii.

Loučení se školáky - poděkování

Děkujeme všem rodičům a dětem za milá slova, květiny a dárky na rozloučenou. Přejeme dětem smélý nástup do 1. třídy a hodně úspěchů v další etapě vzdělávání.
Zdena Mikynová a Iva Benešová

Velikonoční tvořivá dílna

Velikonoční tvořivá dílna ve třídě Modrého koníka proběhla v přátelské atmosféře. Děti předvedly rodičům krátké pásmo písniček s jarní tematikou a potom se všichni společně pustili do tvoření. Dospěláci měli za úkol vyřezat z brambory tiskátko s velikonoční tematikou a předat je dětem, aby mohly vytvořit přání k velikonocům. V rukou rodičů se brambory proměnily ve vyzdobené kraslice, kuřátka, kačenky, zajíčky, tulipány a další květiny, srdíčka a další tvary. Děti potom s pomocí rodičů tiskly bramborová razítka na přáníčka. Dalším výrobkem byl zajíček z vajíčka v květinovém pelíšku. Další velikonoční výrobky děti tvořily po celý týden, domů si odnesly také zelené osení se zápichem kuřátka nebo zajíčka.

Oblíbená stavebnice

Oblíbená stavebniceU dětí nyní vede prim zdánlivě jednoduchá stavebnice Playstix. Přiznám se, že mne na první pohled nezaujala, ale na doporučení obchodní zástupkyně firmy KLIMI jsem několik stavebic zakoupila a děti si ji ihned oblíbily. V umění z této stavebnice stavět podle návodu vede prim Péťa, který sestavil zcela sám pejska. Sama jsem to také zkoušela, ale musela jsem si od Péti nechat poradit, jak na to. Stavebnice se skládá z různě dlouhých, barevných, vroubkovaných tyček, které do sebe napříč zapadají, ale věřte, jednoduché skládání to není. Chce to velkou míru trpělivosti, protože - jen se špatně dotknete a už se všechno sype dolů. Děti si vymýšlejí různé kreace a daří se jim, posuďte sami.

Návštěva ve škole

Blíží se doba zápisů do základní školy, proto máme naplánovány návštěvy v lovosických školách. Ve škole Antonína Baráka jsme již byli koncem minulého roku. V pondělí 19. 1. se půjdou předškoláci podívat do prvních tříd na 1. ZŠ a hned další den v úterý půjdou do základní školy Všehrdova na den otevřených dveří.

Sportovní hry v hale házené

Sportovní hry v hale házenéV pátek 16. 1. jdeme do haly na sportovní hry. Děti si vezmou do batohu sportovní oblečení, vhodnou obuv, pití.
Budeme chodit opět pravidelně každých 14 dní, vynecháváme však pátek 30. 1., kdy je v hale turnaj škol.

Vánoční nadílka

Ve čtvrtek 18. 12. bude ve školce dopoledne, nejen ve třídě Modrých koníků, vánoční nadílka. Děti si mohou přinést trochu vánočního cukroví na ochutnání, zazpíváme si koledy, připravíme slavnostní tabuli, ochutnáme cukroví, pod stromečkem najdeme překvapení - dárečky do školky a třeba i malý dárek pro děti domů. Vánoční dny se rychle blíží a my se na Ježíška všichni moc těšíme.
Vánoční tvořivá dílna
První vánoční tvořivá dílna proběhla ve velmi příjemné atmosféře. Děkujeme všem rodičům, kteří přišli s dětmi vytvářet vánoční přáníčka, zdobit perníčky, věnečky a další sváteční ozdoby. Děti využily možnosti zdobení perníčků ještě druhý den až všechny perníčky byly krásně vyzdobené. Domů je již neodnesly, protože je hned snědly. Již se všichni těšíme na velikonoční dílnu.

AKCE MĚSÍCE

Imkaso nově přijatých dětí

Potvrzení o povolení k inkasu odvzdejte ve třídě nejpozději do 12. 9. 2019. Inkaso zřiďte ve své bance ve prospěch účtu školy: 2016790237/0100 s limitem 1200,- Kč. Již v září inkasujeme platbu úplaty za předškolní vzdělávání. Týká se i dětí, které budou nastupovat později. Děkujeme.

Schůzka rodičů

Schůzka rodičů se koná v úterý 24. 9. 2019 v jednotlivých třídách od 15,30 hod.

Mobilní rozhlas

Vážení rodiče, po rozkliknutí nadpisu se zobrazí informace o nové službě, kterou bude nabízet město Lovosice. Registrační formulář obdržíte od učitelek na třídě a vyplněný vrátíte zpět do školky. Registraci do systému provede pracovník MÚ Lovosice. Věříme, že aplikace bude přínosná pro nás, pro vás i pro širokou veřejnost. Děkujeme za vstřícnost.

MŠ U Koníčka, Lovosice

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign